تفاوت بیمه عمر با بیمه تامین اجتماعی

تفاوت تامین اجتماعی با بیمه عمر,بیمه عمر یا بیمه تامین اجتماعی,بیمه عمر بهتره یا بیمه تامین اجتماعی

بیمه عمر به صورت یک مکمل برای بیمه تامین اجتماعی شناخته می شود. به هیچ وجه ما منکر مزیت های بیمه تامین اجتماعی نیستیم ولی بیمه تامین اجتماعی جنبه درمانی دارد و بیمه عمر جنبه سرمایه گذاری با پوشش عمر و چندین برتری که در زیر به آنها اشاره می کنیم :

1- دربیمه تامین اجتماعی بیشتر حق بیمه شما صرف بیمه درمان و هزینه های پزشکی می شود. اما در بیمه عمر حق بیمه شما صرف سرمایه گذاری سودآور، بیمه های زندگی و از کار افتادگی و ... می شود.

2- در بیمه تامین اجتماعی در صورت فوت بیمه شده حقوق به بازماندگان تحت شرایط خاص انتقال می یابد اما در بیمه عمر در صورت فوت بیمه شده سرمایه فوت تعیین شده به افراد تعیین شده بدون هیچ گونه کسری و مالیات پرداخت می گردد.

3- در بیمه تامین اجتماعی حق بیمه های پرداختی شما قابلیت بازخرید ندارند اما در بیمه عمر حق بیمه های شما قابل بازخرید قبل از سررسید معادل 100% اندوخته و سود آن است.

4- در بیمه تامین اجتماعی پس از بازنشستگی مستمری دریافت خواهید کرد اما در بیمه عمر و سرمایه گذاری علاوه بر امکان دریافت مستمری امکان دریافت یکجای اندوخته نیز هست.

5- بیمه تامین اجتماعی شامل مالیات می شود اما بیمه عمر خیر.

6- پرداخت حق بیمه در بیمه تامین اجتماعی تنوع ندارد و پرداخت فقط به یک شکل قابل انجام است. اما در بیمه عمر و سرمایه گذاری پرداخت حق بیمه به صورت اختیاری است ماهانه ، 3ماهه، 6ماهه و یک ساله به انتخاب خودتان است.

7- در بیمه تامین اجتماعی شما تا زمانی که مشغول به کار هستید می توانید خود را بیمه کنید اما در بیمه عمر همه افراد چه شاغلان و چه افراد غیر شاغل، زنان خانه دار و ... همه می توانند خود را بیمه کنند.

صفحه اختصاصی بیمه عمر

خرید اینترنتی بیمه عمر

 

شما مجاز به ارسال نظر نیستید

جدیدترین مقالات بیمه

 • IMAGE

  درباره بیمه عمر بیشتر بدانید

  بیمه عمر یکی از پرطرفدارن ترین نوع بیمه در سراسر...

  پنج شنبه, 21 بهمن 1395
 • IMAGE

  بیمه عمر

  بیمه عمر در واقع یک سرمایه گذاری مطمئن با سود...

  جمعه, 21 خرداد 1395
 • IMAGE

  بیمه عمر یا سپرده بانکی ؟

  به طور کلی سه راه برای پس انداز و یا استفاده از...

  سه شنبه, 04 خرداد 1395
 • IMAGE

  تفاوت بیمه عمر با بیمه تامین اجتماعی

  بیمه عمر به صورت یک مکمل برای بیمه تامین اجتماعی...

  سه شنبه, 31 فروردين 1395