طرح فیروزه ای بیمه معلم / بیمه آتش سوزی و مسئولیت مساجد

به گزارش روابط عمومی بیمه معلم ، صدیف بدری نماینده مردم اردبیل و سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به لزوم بیمه مساجد و هیأت‌های مذهبی تأکید کرد و اظهار داشت: صنعت بیمه در کشور آن‌گونه که باید اتفاق نیفتاده است.

وی افزود: به نظر من تمام محله‌هایی که مستعد حوادث بوده و پروژه‌های ساختمانی و یا عمرانی که تعدادی حادثه در آنها اتفاق می‌افتد و همچنین محله‌های تجمع عمومی که مستعد حادثه هستند و نقاطی که محل تجمع و برگزاری مراسم عمومی هستند، مانند مساجد، تکایا و محل‌های عزاداری، همگی باید بیمه اجباری شوند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: این را هم باید مورد توجه قرار دهیم که دولت باید در این زمینه کمک و توجه ویژه‌ای داشته باشد تا آن تشکل مردمی که این مراسم را برگزار می‌کنند، در بحث هزینه دچار مشکل نشوند و این باعث نشود که مراسم مذهبی برگزار نشود.

این نماینده دهم مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت وقف و کمک آن در فرهنگ سازی مناسب، عنوان کرد: از زمینه‌های وقف و کمک‌های مردمی به مساجد و حسینه ها می‌توان به بیمه کردن این مکان‌ها توسط واقفان و مردم اشاره کرد؛ به این معنا که هر فرد می‌تواند وقفی خود را در زمینه بیمه برای اماکن مذهبی اختصاص دهد.»

وی بر همین اساس اضافه کرد: دولت باید وارد شود و در این زمینه کمک کند تا اگر خدای ناکرده در این زمینه حوادث غیرمترقبه‌ای اتفاق افتاد یا برگزارکنندگان مراسم بتوانند با خیال راحت مراسم را برگزار کنند.

بدری در خاتمه اعلام کرد که در کنار آن حتماً باید تمام عوامل پیشگیری استفاده شود، همچنین موارد ایمنی به کار گرفته شود تا خدای ناکرده اتفاقی در این نقاط نیفتد.

اما طرح فیروزه ای بیمه معلم چه طرحی است؟

کامبیز حاجی میرآقا، معاونت فنی بیمه معلم در حاشیه مراسم رونمایی از طرح فیروزه ای این شرکت، با ذکر این نکته که بعد از مطرح شدن طرح سه مطلب برای ما خیلی اهمیت پیدا کرد، گفت:

در درجه اول این بیمه نامه باید به گونه ای تعیین و نوشته می شد که در طی اجرای آن بتوانیم بیشترین مشکلاتی را که به وجود می آید حل کنیم و اگر حادثه ای رخ می داد جبران خسارت کنیم.

معاونت فنی بیمه معلم ادامه داد:

در درجه دوم باید حق بیمه ای تعیین می کردیم که قدرت خرید مردم را در این حق بیمه بالا ببریم و سعی نماییم فراوانی را به گونه ای افزایش بدهیم که امنیت روانی را که برای ما اهمیت دارد و به ان فکر می کنیم، به بهترین شکل ممکن تحقق دهیم.

وی افزود: بر اساس بررسی های انجام گرفته یک گزارش از میزان اتفاقات و خسارتهایی که در این ۵ سال اتفاق افتاده ، جمع آوری گردید که بر اساس ان مشخص شد بیشترین حوادث در دو حوزه بیمه اتش سوزی و بیمه مسئولیت اتفاق افتاده است .

کامبیز حاجی میرآقا عنوان کرد: بیمه نامه باید به گونه ای تنظیم می شد که اگر حادثه آتش سوزی اتفاق افتاد و یکی از اماکن آُسیب دید، ساختمان و تجهیزاتش را پوشش دهد.

در درجه سوم حوادثی که ناشی از مسئولیت هیات امنا و یا متولیان اماکن متبرکه بوده و منجر به فوت و یا نقص عضو حاضرین گردد، تحت پوشش باشد به همین جهت بیمه ای که ما تعریف کردیم، تلفیقی از بیمه آتش سوزی و مسئولیت است.

کامبیز حاجی میرآقا معاونت فنی بیمه معلم اظهار داشت : در این طرح دو نکته کلیدی را مد نظر داشتیم یکی انجام مسئولیت اجتماعی شرکت و دیگری بحث فرهنگ سازی. این جدای از بحث سودآوری است که هر شرکت بازرگانی باید به آن اهمیت دهد . اما در این طرح، بیمه معلم نگاه سودآوری نداشته و ابعاد فرهنگ سازی و مسئولیت اجتماعی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

این بیمه نامه در طرح های ذیل قابل ارائه می باشد :

1- مساجد و هیئت های مراکز استانی  1.744.000هزار ریال

2- مساجدو هیئت های  شهری 1.547.800 هزار ریال

3-  مساجد و هیئت های  روستایی 1.351.600 هزار ریال

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

جدیدترین مقالات بیمه

 • IMAGE

  درباره بیمه عمر بیشتر بدانید

  بیمه عمر یکی از پرطرفدارن ترین نوع بیمه در سراسر...

  پنج شنبه, 21 بهمن 1395
 • IMAGE

  بیمه عمر

  بیمه عمر در واقع یک سرمایه گذاری مطمئن با سود...

  جمعه, 21 خرداد 1395
 • IMAGE

  بیمه عمر یا سپرده بانکی ؟

  به طور کلی سه راه برای پس انداز و یا استفاده از...

  سه شنبه, 04 خرداد 1395
 • IMAGE

  تفاوت بیمه عمر با بیمه تامین اجتماعی

  بیمه عمر به صورت یک مکمل برای بیمه تامین اجتماعی...

  سه شنبه, 31 فروردين 1395